ویژه

چگونه از بندرعباس به جزیره هرمز برویم

چگونه از بندرعباس به جزیره هرمز برویم

چگونه از بندرعباس به جزیره هرمز برویم ؟ اين سوالي است كه ممكن است براي شما كه، برای اولین بار است که قصد سفر به جزيره هرمز را داريد پيش بيايد.

هدف ما از نوشتن اين مطلب اين است كه به سوال شما بعنی، چگونه از بندرعباس به جزیره هرمز برویم ؟ پاسخ دهيم.

به طور کلی دو راه برای رفتن به جزیره هرمز از بندر عباس وجود دارد. اولین راه بندر پل است و دومین راه نیز رفتن به اسكله شهيد حقانی بندر عباس است که در ادامه با جزئیات بیشتری نحوه رفتن به این دو مسیر را توضیح داده‌ایم. همچنین مدت زمانی که در مسیر خواهید بود و هزینه‌های احتمالی این سفر را توضیح داده‌ایم و بررسی کرده‌ایم. بنابراین تا انتهای اين مطلب همراه باشيد.

اما مایل هستم قبل از اینکه برایتان توضیح دهم که چگونه می‌توانیم از بندرعباس به جزیره هرمز برویم، در ابتدا كمي شما را با جزيره هرمز آشنا کنم. اگر با این جزیره آشنا هستید می‌توانید از این بخش رد شوید.

 جزيره هرمز يكي از مقاصد جذاب و خاص گردشگري است

آشنایی با جزیره زیبای هرمز

جزيره هرمز يكي از مقاصد جذاب و خاص گردشگري است. اين جزيره كوچك  با مساحتی بالغ بر 42 كيلومتر، در 8 كيلومتری بندر عباس واقع شده است. تنها محل سكونت در اين جزيره، روستای كوچك هرمز است. اين روستا با وجود داشتن كوچه‌های پر پيچ و خم لذت خاصی براي گشت و گذار مسافران ایجاد کرده است.

اغلب افراد به خصوص جنوبی‌ها و بومیان این منطقه، این جزیره را با نام جزیره رنگین کمان می‌شناسند و صدا می‌زنند. علت این موضوع نیز به نوع خاک این جزیره مربوط می‌شود. زیرا خاک جزیره هرمز تنها دارای یک طیف رنگی نیست و همانند رنگین کمان دارای چندین طیف رنگی جذاب است.

همین موضوع باعث شده است تا گردشگران، مسافران و حتی توریست‌های زیادی از سراسر دنیا برای دیدن این جزیره زیبا و خارق‌العاده به این منطقه بیایند.

جزیره هرمز را با نام جزیره رنگین کمان می‌شناسند

بهترين فصل براي سفر به جزيره هرمز فصل‌های سرد سال هستند. به اين دليل كه جزیره هرمز در همسايگی دو منطقه جزیره قشم و بندر عباس واقع شده است و مانند ديگر شهرهای جنوب تابستانی سوزان دارد.

نحوه سفر از بندر عباس به جزيره هزمز

هواپيما جز يكی از راحت‌ترين و آسان‌ترين وسايل حمل و نقل است. اما متاسفانه جزيره هزمز هيچ گونه خط هوايی ندارد. در اين صورت شما نمی‌توانيد با هواپيما به اين جزيره سفر كنيد.

اگر بخواهيد با ماشين شخصيتان به جزيره هرمز برويد، بايد به بندر پل رفته و بعد به كمك لندينگ كرافت يا شناورهای خودرو بر به بندر لافت جزیره هرمز برويد.

اگر هم قصد سفر با ماشين خود را نداريد می‌توانيد به اسكله شهيد حقانی بندر عباس برويد و از آنجا سوار بر شناورهای دريايی شويد. هزينه بليط اتوبوس دريايی از بندر عباس تا جزيره هرمز  براي هر نفر كمتر از  20  هزار تومان است. اما این هزینه براي افراد بومی این منطقه كمتر در نظر گرفته شده است زیرا رفت و آمد بیشتری دارند.

سفر با شناورهای دريايی از بندر عباس تا هرمز در حدود 60 دقيقه طول مي‌كشد. البته اين زمان به شرايطی همچون: آب و هوا، مواج بودن دريا و غيره بستگی دارد، كه می‌تواند كم و يا زياد شود.

شما می‌توانيد براي خريد بليط شناورهای دريايی بندر عباس هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاين اقدام كنيد.

حمل و نقل داخل جزيره هرمز

اگر بدون ماشين شخصيتان به جزيره سفر کردید نگران حمل و نقل در داخل جزيره هرمز نباشيد. در ابتدای اسكله، ماشين ون و موتور سه چرخ وجود دارد. كه شما می‌توانيد متناسب با  مقدار وسايل، تعداد همراهان و نوع آب و هوا وسيله نقلیه مدنظر خودتان را انتخاب كنيد.

سفر با شناورهای دريايی از بندر عباس تا هرمز در حدود 60 دقيقه طول مي‌كشد

بيشتر رانندگان اين وسایل نقليه به دليل اينكه خودشان در انجا زندگي مي‌كنند، معمولا از تمامي جاذبه‌های ديدنی، هتل و سوییت‌ها و انواع اقامتگاهای بومی و رستوران‌هايی كه در اين جزيره كوچك قرار دارد با خبر هستند. پس شما می‌توانيد از آنها در موارد مختلف كمك بگيريد.

هزينه اين وسايل نقليه براي گردش در روستا و اطراف ساحل معمولا ساعتی 30 هزار تومان است. كه اين مبلغ می‌تواند در شرايط مختلف از جمله نوع آب و هوای آن روز، میزان ساعت گشت و گذار و غيره كم و زياد شود.

كلام آخر

در اين مطلب سعی كرديم تا پاسخی كامل و جامع به سوال شما یعنی چگونه از بندرعباس به جزیره هرمز برویم ؟ بدهیم. اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشيد و برایتان مفید بوده باشد. امیدوارم که سفر خوش و لت بخشی از بندرعباس تا جزيره هرمز را داشته باشيد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *