ویژه

فاصله اصفهان تا قشم با ماشین چقدر است؟

فاصله اصفهان تا قشم با ماشین چقدر است؟

جزیره قشم یکی از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی ایران به شمار می‌رود. تفاوتی ندارد که به گردش در جاذبه‌های طبیعی علاقه داشته باشید و یا گذار از مکان‌های باستانی و کندوکاو در فرهنگ استان‌های جنوب کشور را ترجیح دهید؛ در هر صورت سفر به جزیره قشم می‌تواند تمامی نیازهای شما به یک مسافرت هیجان انگیز و با کیفیت را تامین کند.

در این مقاله به بررسی فاصله تقریبی اصفهان تا قشم با ماشین، مدت زمان مطلوب برای سفر از استان اصفهان به جزیره قشم و همچنین روش‎های رسیدن به جزیره قشم خواهیم پرداخت، با ما در ادامه همراه باشید.

از اصفهان تا قشم چند کیلومتر است؟

به طور میانگین فاصله اصفهان تا قشم 1090 کیلومتر برآورد می‌شود، که البته این مسافت از مرکز استان اصفهان تا مرکز جزیره قشم سنجیده شده و با توجه به مختصات جغرافیایی شما ممکن است کمی متفاوت باشد. مدت زمان تقریبی برای طی کردن این مسافت با خودروی شخصی تقریبا 14 ساعت است، که البته پیشنهاد می‌شود در این میان زمانی را برای استراحت و صرف وعده غذایی در نظر بگیرید و از جاذبه‌های دیدنی میان شهرهای اصفهان تا جزیره قشم به طور کامل لذت ببرید، چرا که تنها در مسافرت جاده‌ای این امکان فراهم است.

چگونه با ماشین از اصفهان به قشم سفر کنیم؟

با وجود اینکه مسافرت با هواپیما و قطار در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود، اما بسیاری از افراد به دلایل گوناگون ترجیح می‌دهند روش‌های دیگری را همچون مسافرت با خودروی شخصی تجربه کنند که البته این فرصت را مهیا می‌سازد تا زمان بیشتری از سفر جاده‌ای که در پیش دارید، لذت ببرید.

چطور از اصفهان به قشم با ماشین سفر کنیم؟
سفر با خودرو شخصی از اصفهان به قشم

در اولین مرحله از سفر با ماشین از اصفهان به مقصد قشم با در نظر گرفتن برنامه‌ی شخصی سفر خود، باید به بندرعباس سفر کنید. در این میان می‌توانید از روش‌های مختلفی به ترتیب از استان‌های فارس، یزد، کرمان عبور کرده و در نهایت خود را به بندرعباس برسانید.

بعد از آن به سمت بندر پل حرکت کنید و در این مرحله تصمیم بگیرید که می‎خواهید خودروی خود را به جزیره قشم ببرید و یا ادامه سفر را با کشتی طی خواهید کرد. اگر قصد دارید تا با خودروی شخصی به جزیره قشم بروید باید از لندیگراف برای عبور خودروی خود استفاده کنید.

لندیگراف یا لندینگ کرافت یکی از وسایل حمل و نقل دریایی پرکاربرد در صنعت گردشگری و جابجایی میان مرزهای خاکی و آبی به شمار می‌رود و میتوان از آن برای جابجایی خودرو استفاده کرد. اگر می‌خواهید با خودروی شخصی خود به قشم بروید، در ادامه به نکات مهمی که پیش از استفاده از لندیگراف باید به آن‌ها توجه کنید، پرداخته شده است:

  • در روزهایی که شرایط جوی ناپایدار است، تا زمان صاف شدن هوا امکان عبور لندیگراف وجود ندارد.
  • مدت زمان طی کردن مسافت میان بندر پل تا جزیره قشم تقریبا 1 ساعت خواهد بود.
  • بازه زمانی حرکت لندیگراف بین ساعت 6:00 صبح تا 23:00 شب است. طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، اولین لندیگراف از بندر پل به مقصد جزیره قشم ساعت 6:00 صبح حرکت کرده و آخرین زمان حرکت آن 23:00 شب است که با در نظر گرفتن مدت زمان یک ساعته‌ی مسافت، میتوانید در بامداد به قشم برسید.
  • طی مراحل ورود به جزیره با خودرو، مجوزی با مشخصات خودرو صادر خواهد شد که به شما امکان تردد در جزیره را می‌دهد. توصیه می‌شود در طول زمان مسافرت از این برگه مراقبت کنید چرا که در زمان خروج از جزیره در صورت گم شدن یا پارگی آن با مشکل رو به رو خواهید شد.
  • توجه داشته باشید مسافرانی که با خودروی شخصی از لندیگراف برای حمل و نقل استفاده می‌کنند، موظف به پرداخت هزینه جداگانه برای هر نفر نخواهند بود.

بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم

از آنجایی که اقلیم جزیره قشم گرم و مرطوب بوده، در طول فصل تابستان به دلیل دمای بالا و همچنین رطوبت زیاد، تجربه‌ی خوشایندی در طول سفر نخواهید داشت. توصیه می‌شود به منظور بالا رفتن سطح رضایت از مسافرت به این جزیره، در نیمه دوم سال اقدام به سفر کنید.

بهترین زمان برای سفر به قشم
بهترین زمان برای سفر به قشم

بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم اواسط آّبان ماه تا اواسط ماه فروردین است که امکان بهره‌مندی از تمامی جذابیت‌های بصری این جزیره را ممکن می‌سازد.

هزینه سفر از اصفهان به قشم

در هنگام سفر جاده‌ای از اصفهان به مقصد قشم باید هزینه‌های عوارض جاده‌ای، سوخت خودرو، لندیگراف یا قایق و اتوبوس دریایی، اقامت در مدت زمان سفر و همچنین خورد و خوراک را در نظر بگیرید. در مورد هزینه حمل خودرو به جزیره قشم طبق مصوبه فروردین 1401، هزینه حمل و نقل خودروی سواری معادل 94 هزار تومان و خودروهای وانت برابر با 110 هزار تومان خواهد بود.

البته توجه به این نکته ضروری است که هزینه مسافرت به جزیره قشم در فصول مختلف، متغیر بوده و نمی‌توان هزینه‌ای قطعی برای مسافرت برآورد کرد. توصیه می‌شود پیش از سفر، ابتدا قیمت‌ و هزینه‌های مربوطه را طریق سایت‌های مختلف بررسی و بعد از آن اقدام به سفر کنید.

سفر به قشم به وسیله خودروی شخصی، یکی از بهترین تجربه‌های مسافرت جاده‌ای را به همراه خواهد داشت چرا که طی عبور از شهرها و استان‌های مختلف تجربه‌ای بی نظیر از تنوع بافت شهری، زیبایی، هیجان و همچنین جذابیت های بصری با خود به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *