ویژه

پاراسل سواری چیست؟ پاراسل سواری در قشم را تجربه کنید

پاراسل سواری چیست

با توجه به اینکه ایران کشور پهناور می باشد دارای پتانسیل‌های بسیار زیاد گردشگری و تفریحات آبی در شمال ایران و در جنوب کشور است. اگر دنبال تفریحات آبی و مخصوصاً پاراسل سواری هستید در این مقاله به  تجربیات گردشگران در مورد پاراسل می پردازیم.

پاراسل سواری با پوشیدن لباسی که شبیه جلیقه نجات هست شروع می شود که این جلیقه های نجات با چند کمربند به یک چتر بزرگ متصل می شود چتری که شما به آن وصل شده اید خودش به یک قایق موتوری وصل است. با حرکت کردن قایق و گرفتن سرعت باد در این چتر متصل به شما میپیچد  که باعث ارتفاع گرفتن چتر میشود و متصدی قایق با شل کردن طناب با توجه به وزن شما به صورت آرام به آسمان می فرستد. هیجان انگیزترین بخش پاراسل سواری لحظه ارتفاع گرفتن از سطح دریاست. با توجه به اینکه شما  در پاراسل سواری از سطح دریا زمین فاصله گرفته‌اید منظره بسیار زیبا زیر پاهای شما نمایان می‌شود.

ارتفاع پاراسل چقدر است؟

در پاراسل سواری معمولا حداقل و حداکثر به ظرفیت هیجان شما بستگی دارد در این ورزش قانون حداقل ارتفاع از سطح دریا ۱۵۰ متر است در حالیکه حداکثر  ارتفاع به طول طناب متصل به قایق بستگی دارد.

پاراسل سواری
پاراسل سواری علی انصاریان و مادرش

اما مهمتر از همه شرایط آب و هوایی منطقه ای که پاراسل سواری می کنید هم بستگی دارد.

حداقل سن برای استفاده از پاراسل سواری چقدر است؟

شما حداقل باید ۱۶ سال داشته باشید تا بتوانید از این ورزش آبی استفاده نمایید.

برای کودکان امکان پرواز وجود ندارد در صورتی که همراه بزرگتر خود یا والدین باشند و یا به  به حدی رسیده باشند که از تجهیزات به نحو احسن به توانید استفاده کنند.

در چه شهرهایی پاراسل سواری برگزار می شود؟

با توجه به اینکه کشور عزیزمان ایران دارای موقعیت مکانی بسیار خوب هم  در شمال کشور و هم جنوب است همیشه پاراسل سواری در این مناطق دایر می باشد.

در این مناطق قید شده غیر از پاراسل سواری دیگر تفریحات آبی هم هستند که می‌توانید از ارسنا با تخفیف ویژه دریافت کنید.

آیا پاراسل سواری  تفریح امنی محسوب می شود

سواری بسیار هیجان انگیز و کاملا ایمن می باشد اما کسانی که فکر میکنند حادثه ای رخ می دهد نگران این موضوع نباشند در حالی که باید به نکات ایمنی بسیار توجه کرد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

  • مطمئن بودن از اعتبار و سابقه کلوپ های دریایی
  • اطمینان خاطر از نو بودن و سالم بودن تجهیزات
  • دقت کردن با آموزش های قبل از استفاده از تفریح  پاراسل
  • ارتفاع گرفتن مناسب و ایمن

پاراسل سواری در قشم

گردشگران برای انجام تفریحات آبی و دریای قشم را برای سفر انتخاب می کنند. جزیره قشم جزیره بسیار دیدنی که دارای جاذبه های تفریحی و دیدنی بسزایی است. در چند سال اخیر مردم در این باور بودند که فقط برای خرید و تجارت به این جزیره سفر کرد امروز قشم به قطب گردشگری و تفریحی ایران تبدیل شده است. قشم دارای هتل های بسیار خوب با امکانات متنوع است. برای مثال هتل ریحان قشم جزو هتل های ستاره تازه تاسیس و نو می باشد امکانات هتل ستاره و بسیار مطلوب برخوردار است.

هتل دریتا قشم در مرکز جزیره قشم قرار  واقع شده است دسترسی بسیار آسان به مراکز خرید و تفریحی دارد. هتل دریتا قشم هم هتل نوساز و تازه تاسیس جزیره قشم محسوب می شود  اما ۴ ستاره بودن این هتل از دیگر هتل های جزیره قشم متمایز کرده است.. هتل  دوریتا قشم یک مزیت بسزایی دارد که هم به مراکز خرید و هم به کلوپ های تفریحی و غواصی بسیار نزدیک است نزدیکترین کلوپ غواصی به هتل دوریتا های قشم  کلوپ غواصی زیتون است که شما می توانید در این کلوب پاراسل سواری بپردازید. هتل دریتا قشم در سال ۱۴۰۱ افتتاح شده است و شما برای رزرو و دریافت تخفیف با همکاران ما در هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید در ارتباط باشید.

پاراسل سواری در کیش

اگر به ارتفاع علاقه مند هستید پاراسل سواری در کیش بهترین گزینه برای تفریح پیشنهاد می شود. پاراسل سواری در کیش جزو تفریحات نسبتاً ارزان قیمت کیش به شمار می رود. البته به وسیله سایت ارسنا  از خدمات ویژه بهره مند شوید. پاراسل سواری در جزیره کیش در کلوپ ساحل مرجان ساحل سیمرغ ساحل دامون کیش و  کلوپ مارینا کیش برگزار میشود.

قوانین پاراسل سواری در جزیره کیش چیست

  • سواری در جزیره کیش از یک نفر تا سه نفره می توان استفاده کرد
  • پاراسل سواری برای کودکان زیر ۱۶ سال ممنوع است
  • حداقل نیم ساعت قبل از شروع تایم در کلوپ مورد نظر حضور داشته باشید

پاراسل سواری در رامسر

اگر به رامسر سفر کرده باشید می‌دانید که رامسر عروس شمال ایران است. رامسر جذاب ترین منطقه گردشگری شمال ایران محسوب میشود سواحل موجود در دریای خزر سمت رامسر دارای تفریحات مهیج و پاراسل سواری و اسکی روی آب و غواصی است.

سواری در متل قو

سلمان شهر واقع شده است یک منطقه بسیار توریستی و گردشگری می باشد و هیجان انگیزترین تفریحات آبی را دارد سواری در متل قو همانند جزیره قشم از هیجان بسزایی برخوردار است که مدت زمان استفاده از پاراسل در متل قو میانگین ۱۰ دقیقه هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *